Co to jest akcja #NurkowiePomagajmySobie?

Akcja #NurkowiePomagajmySobie ma na celu zwiększyć świadomość oddziaływania pandemii koronawirusa na branżę nurkową. Organizujemy serię ciekawych prezentacji online podczas, których będą zbierane pieniądze na Centra/Bazy Nurkowe w Polsce. 

 

Kiedy odbędzie się prezentacja #NurkowiePomagajmySobie?

Pierwszy panel prezentacji prowadzony przez wybitnych lekarzy związanych z medycyną nurkową odbędzie się już 9 maja. W ciągu 3 godzin będziecie mieli okazję usłyszeć 3 autorytety medyczne z ogromną wiedzą na temat nurkowania. Przewodni temat panelu to medyczna kwalifikacja i dyskwalifikacji od nurkowania, a konkretne prezentacje i prelegenci to:

  • „COVID-19 a nurkowanie” - Dr hab. med. Jacek Kot
  • „Problemy uszno-zatokowe u nurków i laryngologiczne aspekty COVID-19” - Dr hab. med. Mirosław Szczepański
  • „Problemy zdrowotne uniemożliwiające nurkowanie z perspektywy ortopedy” - Lek. med. Mikołaj Wróbel

Więcej o tym wydarzeniu i prelegentach tutaj: http://nurkowiepomagajmysobie.pl/index.php/9-maja-medycyna-nurkowa

Więcej o przyszłych prezentacjach oraz zdeklarowanych prelegentach znajdziecie na stronie: http://nurkowiepomagajmysobie.pl/

 

Jakie są warunki udziału w prezentacjach?

Udział w prezentacjach jest darmowy, a wszyscy prelegenci dzielą się swoją wiedzą, jako wsparcie dla akcji #NurkowiePomagajmySobie. W zamian prosimy uczestników, żeby wsparli zbiórki organizowane przez konkretne Centra / Bazy nurkowe dostępne na stronie: http://nurkowiepomagajmysobie.pl/index.php/centra-nurkowe

 

Gdzie obejrzę prezentację i jak mogę zadać pytania ekspertom?

Cały panel będzie ogólnodostępny w postaci livestreamu na facebookowej stronie akcji oraz kanale YouTube. Szykujcie swoje pytania do zadania naszym specjalistom podczas prezentacji lub przesyłajcie je już teraz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na koniec każdej prezentacji będzie czas na odpowiedzi prelegentów.

 

Na co i jak zbierane są pieniądze?

Pieniądze zbierane są poprzez indywidualne zbiórki organizowane przez poszczególne Centra / Bazy nurkowe. Oni decydują o wysokości zbiórki, dokładnym celu oraz o tym czy w ramach tego czy dla wpłacających są dodatkowe korzyści. Szczegóły poszczególnych zbiórek znajdziecie tutaj: http://nurkowiepomagajmysobie.pl/index.php/centra-nurkowe

 

Kto organizuje tę akcję?

Mimo, że za akcją stoją także ludzie związani na co dzień z konkretnymi organizacjami nurkowymi, to akcja nie jest firmowana przez żadną organizację. Ma ona charakter oddolnej inicjatywy. Prelegenci, organizatorzy oraz wszystkie osoby wspierające działają w ramach akcji na zasadzie wolontariatu. Jeżeli myślisz, że możesz weprzeć akcję wkładem swojej pracy lub wiedzą zapraszamy do kontaktu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Kto może przystąpić?

Każde Centrum i/lub Baza Nurkowa dowolnej organizacji szkoleniowej z fizyczną lokalizacją szkoły/sklepu. Założenie jest, żeby działać ponad podziałami dla dobra wszystkich zaangażowanych w szkoleniową działalność nurkową w Polsce.